nasza-warszawa.pl

kina alternatywne Warszawa

kina alternatywne Warszawa

Praga - Gay Serce Europy

Czy pociągiem, samochodem lub samolotem, jak zbliżamy się do tego miasta można zauważyć skyline jest ograniczona przez wieże, iglice i wieżyczki zamiast być zdominowany przez wysokie budynki. Można by pomyśleć, że pojawiłeś się w Magic Kingdom, ale w rzeczywistości jesteś w Pradze-klejnot w koronie w środku Europy.

Z ponad tysiąc lat historii i architektury obejmujące rotundy romańskiej katedry gotyckie, renesansowe i barokowe pałace, secesja, neoklasycystycznym, kubistyczno i ??domy funkcjonalistycznych i nowoczesne konstrukcje to naprawdę jest to kraina fantazji, że to tu, w świecie rzeczywistym. Oszczędzony ze zniszczeń bomby podczas dwóch wojen światowych w Europie, Praga jest mieszanką kultury i architektury z różnych okresów w historii, który rzadko można znaleźć wszystko w jednym mieście. Spacerując wzdłuż brukowanych ulic, wchłaniając zabytków i relaks w spokoju to niezwykła zmiana tempa dla każdego urlopowicz.

Stolica Czech, Praga składa się z pięciu starych miast położonych pośród faliste wzgórza i siedząc okrakiem na nabrzeżu Wełtawy zajmującej około 500 kilometrów kwadratowych. Panoramiczne widoki z wzgórzach są uzupełniane przez wyspach Wełtawy i brzegów rzek tworzących idealne miejsce na historycznej świetności tego miasta.

Korzenie miasta pięciu starówek wciąż definiują swoje dzielnice dziś. Na szczycie wzgórza, na zachodnim brzegu poczta kwiatowa gdańsk, jest Hradczany, The 'Castle District ". Poniżej jest Mala Strana the 13th century "Lesser Quarter ', a blisko, Petrin oferuje doskonałe panoramiczne widoki na miasto. Na drugim brzegu rzeki, połączone licznych praskich mostów, w tym słynnego Mostu Karola, to Gwiazdaé Miasto lub "Stare Miasto", gdzie Plac Stare Miasto oferuje wiele atrakcji. W sąsiedztwie jest 14. wieku listopadaé Miasto lub "Nowe Miasto", która zawiera słynny Plac Wacława.
https://www.domkibalos.pl/oferta-domki-w-karwii/
- autor artykułu