nasza-warszawa.pl

kina alternatywne Warszawa

kina alternatywne Warszawa

Praga – Gay Serce Europy

Czy pociągiem, samochodem lub samolotem, jak zbliżamy się do tego miasta można zauważyć skyline jest ograniczona przez wieże, iglice i wieżyczki zamiast być zdominowany przez wysokie budynki. Można by pomyśleć, że pojawiłeś się w Magic Kingdom, ale w rzeczywistości jesteś w Pradze-klejnot w koronie w środku Europy.pranie rolet rzymskich Szczecin

Z ponad tysiąc lat historii i architektury obejmujące rotundy romańskiej katedry gotyckie, renesansowe i barokowe pałace, secesja, neoklasycystycznym, kubistyczno i ??domy funkcjonalistycznych i nowoczesne konstrukcje to naprawdę jest to kraina fantazji, że to tu, w świecie rzeczywistym. Oszczędzony ze zniszczeń bomby podczas dwóch wojen światowych w Europie, Praga jest mieszanką kultury i architektury z różnych okresów w historii, który rzadko można znaleźć wszystko w jednym mieście. Spacerując wzdłuż brukowanych ulic, wchłaniając zabytków i relaks w spokoju to niezwykła zmiana tempa dla każdego urlopowicz.

Stolica Czech, Praga składa się z pięciu starych miast położonych pośród faliste wzgórza i siedząc okrakiem na nabrzeżu Wełtawy zajmującej około 500 kilometrów kwadratowych. Panoramiczne widoki z wzgórzach są uzupełniane przez wyspach Wełtawy i brzegów rzek tworzących idealne miejsce na historycznej świetności tego miasta.

Korzenie miasta pięciu starówek wciąż definiują swoje dzielnice dziś. Na szczycie wzgórza, na zachodnim brzegu , jest Hradczany, The ‚Castle District „. Poniżej jest Mala Strana the 13th century „Lesser Quarter ‚, a blisko, Petrin oferuje doskonałe panoramiczne widoki na miasto. Na drugim brzegu rzeki, połączone licznych praskich mostów, w tym słynnego Mostu Karola, to Gwiazdaé Miasto lub „Stare Miasto”, gdzie Plac Stare Miasto oferuje wiele atrakcji. W sąsiedztwie jest 14. wieku listopadaé Miasto lub „Nowe Miasto”, która zawiera słynny Plac Wacława.

– autor artykułu