nasza-warszawa.pl

kina alternatywne Warszawa

kina alternatywne Warszawa

Praga - Gay Serce Europy

Czy pociągiem, samochodem lub samolotem, jak zbliżamy się do tego miasta można zauważyć skyline jest ograniczona przez wieże, iglice i wieżyczki zamiast być zdominowany przez wysokie budynki. Można by pomyśleć, że pojawiłeś się w Magic Kingdom, ale w rzeczywistości jesteś w Pradze-klejnot w koronie w środku Europy.

Z ponad tysiąc lat historii i architektury obejmujące rotundy romańskiej katedry gotyckie, renesansowe i barokowe pałace, secesja, neoklasycystycznym, kubistyczno i ??domy funkcjonalistycznych i nowoczesne konstrukcje to naprawdę jest to kraina fantazji, że to tu, w świecie rzeczywistym. Oszczędzony ze zniszczeń bomby podczas dwóch wojen światowych w Europie, Praga jest mieszanką kultury i architektury z różnych okresów w historii, który rzadko można znaleźć wszystko w jednym mieście. Spacerując wzdłuż brukowanych ulic, wchłaniając zabytków i relaks w spokoju to niezwykła zmiana tempa dla każdego urlopowicz.

Stolica Czech, Praga składa się z pięciu starych miast położonych pośród faliste wzgórza i siedząc okrakiem na nabrzeżu Wełtawy zajmującej około 500 kilometrów kwadratowych. Panoramiczne widoki z wzgórzach są uzupełniane przez wyspach Wełtawy i brzegów rzek tworzących idealne miejsce na historycznej świetności tego miasta.

Korzenie miasta pięciu starówek wciąż definiują swoje dzielnice dziś. Na szczycie wzgórza, na zachodnim brzegu , jest Hradczany, The 'Castle District ". Poniżej jest Mala Strana the 13th century "Lesser Quarter ', a blisko, Petrin oferuje doskonałe panoramiczne widoki na miasto. Na drugim brzegu rzeki, połączone licznych praskich mostów, w tym słynnego Mostu Karola, to Gwiazdaé Miasto lub "Stare Miasto", gdzie Plac Stare Miasto oferuje wiele atrakcji. W sąsiedztwie jest 14. wieku listopadaé Miasto lub "Nowe Miasto", która zawiera słynny Plac Wacława.
https://www.domkibalos.pl/oferta-domki-w-karwii/
- autor artykułu