nasza-warszawa.pl

restauracje Warszawa Powisle

restauracje Warszawa Powisle

Kobietą Honor

Chciałem, aby wszyscy byli świadomi tej kobiety. Nazywa się Irena Sendlerowa. Ta dzielna kobieta została wyróżniona przez "Parlament" w Warszawie, za jej odważne czyny w czasie II wojny światowej. Ona jest osobiście odpowiedzialny za uratowanie szacunkowo 2500 żydowskich dzieci z reżimem nazistowskim.http://elektrotechmed.com/serwis-koncentratorow-tlenu/ Sendlerowa doprowadziły dwadzieścia innych ludzi, którzy z przemytu żydowskich dzieci z warszawskiego getta "" wynikającego z 1940 - 1943, podczas gdy umieszczenie tych dzieci w sierocińcach, z rodzinami, a nawet klasztorów, aby ukryć ich od nazistów.

Pisała imiona wszystkich dzieci na karteczkach i umieszcza je w słoikach, grzebiąc je w stoczni sąsiada. Zostało to wykorzystane jako zapis, aby pomóc w znalezieniu żydowskich rodziców ich dzieci po zakończeniu wojny. Czy należy pamiętać, że w tym czasie ktoś złapany sympatyzujący z "Żydów" groziło zabity przez "reżim nazistowski", to oczywiście, nie powstrzymało Irenę Sendlerową, jak również jej organizację.

Irena Sendlerowa została aresztowana i zapytana o tych działaniach. Poproszono ją porzucić imiona dzieci. Ona odmówiła. Była torturowana przez nazistów, ale nigdy nie wydana imiona dzieci. Była ostatecznie http://alllineslogistics.pl/project-cargo/ zwolniony ze względu na fakt, odkryli, że nie zamierza rozmawiać. Myślę, że to prawdziwy cud, że nie zabił tę kobietę, ale był gotów umrzeć w porównaniu do rezygnacji z nazwiska niewinnych dzieci żydowskich którą wspomaganych. Ta odważna kobieta, która jest obecnie dziewięćdziesiąt siedem lat i mieszka w domu spokojnej starości w Warszawie, jest podobno być składane do Pokojowej Nagrody Nobla. W moim przekonaniu, Irena Sendlerowa zasługuje na ten zaszczyt.

Ilu z nas, jeśli w obliczu sytuacji takiej jak ta nie mówić? Ilu z nas umrze, aby chronić dzieci? Wszyscy możemy powiedzieć: "Oczywiście, że umrę, aby chronić dzieci", ale co? Znam ludzi w naszym kraju, którzy pomagają się przed własnymi dziećmi, a tym bardziej dba o dzieci innych ludzi. Irena Sendlerowa jest wybitnym przykładem nie tylko genialny i silnej kobiety, lecz człowieka. Jestem pewien, że wszystkie dzieci żydowskie, którego uratowała jesteśmy wdzięczni. Jestem pewien, że do dziś traktują ją jako "anioł", który idzie pośród nas i będzie zagwarantowane miejsce wśród nich w niebie.


- autor artykułu