nasza-warszawa.pl

restauracje Warszawa Powisle

restauracje Warszawa Powisle

Kobietą Honor

Chciałem, aby wszyscy byli świadomi tej kobiety. Nazywa się Irena Sendlerowa. Ta dzielna kobieta została wyróżniona przez "Parlament" w Warszawie, za jej odważne czyny w czasie II wojny światowej. Ona jest osobiście odpowiedzialny za uratowanie szacunkowo 2500 żydowskich dzieci z reżimem nazistowskim.http://elektrotechmed.com/serwis-koncentratorow-tlenu/ Sendlerowa doprowadziły dwadzieścia innych ludzi, którzy z przemytu żydowskich dzieci z warszawskiego getta "" wynikającego z 1940 - 1943, podczas gdy umieszczenie tych dzieci w sierocińcach, z rodzinami, a nawet klasztorów, aby ukryć ich od nazistów.

Pisała imiona wszystkich dzieci na karteczkach i umieszcza je w słoikach, grzebiąc je w stoczni sąsiada. Zostało to wykorzystane jako zapis, aby pomóc w znalezieniu żydowskich rodziców ich dzieci po zakończeniu wojny. Czy należy pamiętać, że w tym czasie ktoś złapany sympatyzujący z "Żydów" groziło zabity przez "reżim nazistowski", to oczywiście, nie powstrzymało Irenę Sendlerową, jak również jej organizację.

Irena Sendlerowa została aresztowana i zapytana o tych działaniach. Poproszono ją porzucić imiona dzieci. Ona odmówiła. Była torturowana przez nazistów, ale nigdy nie wydana imiona dzieci. Była ostatecznie zwolniony ze względu na fakt, odkryli, że nie zamierza rozmawiać. Myślę, że to prawdziwy cud, że nie zabił tę kobietę, ale był gotów umrzeć w porównaniu do rezygnacji z nazwiska niewinnych dzieci żydowskich którą wspomaganych. Ta odważna kobieta, która jest obecnie dziewięćdziesiąt siedem lat i mieszka w domu spokojnej starości w Warszawie, jest podobno być składane do Pokojowej Nagrody Nobla. W moim przekonaniu, Irena Sendlerowa zasługuje na ten zaszczyt.

Ilu z nas, jeśli w obliczu sytuacji takiej jak ta nie mówić? Ilu z nas umrze, aby chronić dzieci? Wszyscy możemy powiedzieć: "Oczywiście, że umrę, aby chronić dzieci", ale co? Znam ludzi w naszym kraju, którzy pomagają się przed własnymi dziećmi, a tym bardziej dba o dzieci innych ludzi. Irena Sendlerowa jest wybitnym przykładem nie tylko genialny i silnej kobiety, lecz człowieka. Jestem pewien, że wszystkie dzieci żydowskie, którego uratowała jesteśmy wdzięczni. Jestem pewien, że do dziś traktują ją jako "anioł", który idzie pośród nas i będzie zagwarantowane miejsce wśród nich w niebie.


- autor artykułu